It’s a coffee time! Oświetlamy przestrzeń do odpoczynku

trendy oświetleniowe 2018 roku
Kuchnia na nowo – trendy na 2018 rok
Luty 8, 2018
jaki żyrandol do wnętrza?
Jak wybrać właściwy żyrandol do domu lub mieszkania?
Luty 19, 2018

It’s a coffee time! Oświetlamy przestrzeń do odpoczynku

oświetlamy kącik wypoczynkowy w salonie

Przerwa na ciepły napój to niezbędna część naszego dnia, szczególnie w zimie. Popijanie herbatki w luźnej atmosferze nie tylko pozwoli się odprężyć, ale też rozgrzeje ciało. W celu uzyskania większego komfortu należy zaopatrzyć się w wygodną kanapę oraz odpowiednio dobrane oświetlenie. Dzięki lekko przyciemnionemu światłu odpoczną oczy, a wygodne siedzenie pozwoli rozluźnić się i zapomnieć o codziennych kłopotach.

Ile na świecie żyje ludzi, tyle jest pomysłów na urządzenie wnętrza. Jeżeli jednak sprawia to komuś problem, warto zwrócić się do dekoratora, albo sięgnąć do wirtualnego świata, gdzie nie da się zliczyć wszystkich zdjęć z aranżacjami. Dzisiaj nie będziemy gadać o wszystkim i o niczym, a poruszymy temat konkretny – urządzanie przestrzeni do odpoczynku. Odpoczynek od pracy, nauki czy nawet sprzątania to niezbędna część naszego dnia, do której należy zwracać się wtedy, jak tylko złapie nas zmęczenie. Ci, którzy rezygnują z odpoczynku potem niestety maja problemy ze zdrowiem i samopoczuciem. A jednak nasze zdrowie jest tu najważniejsze.

Przede wszystkim wygoda!

Jaka przyjemność z siedzenia na zbyt twardym fotelu albo nieprzyjemnej w dotyku kanapie? Raczej żadna, zwłaszcza gdy dodamy do tego zbyt niski stolik kawowy, brak porządnego oświetlenia oraz zero poduszek. W takich warunkach picie ciepłego napoju wygląda na wyścig, w którym każdy stara się zrobić to jak najszybciej. Nie tak ma być. Kącik wypoczynkowy musi przede wszystkim być wygodny, a to znaczy, że warto pomyśleć o zakupie dużej, wystarczająco miękkiej kanapy. Musi ona zmieścić wszystkich domowników. A gdy miejsca zabraknie, w grę wkroczą fotele. Pamiętajmy też o gościach, którzy mogą wpaść do nas w odwiedziny. Żeby pomieścić wszystkich, w arsenale musisz trzymać kilka składanych krzeseł – nie zajmą dużo miejsca, a potrafią uratować sytuację. Od krzesełek powoli przechodzimy do stolika i dodatków. Bez kawowego stolika nie ma siedzenia na kanapie, chyba że kawkę będziemy trzymać w ręku. A jak będzie zbyt gorąca? Właśnie. Lepiej jednak zainwestować w stylowy, a zarazem funkcjonalny dodatek – mały stolik. Gdy już mówimy o dodatkach, osobiście nie wyobrażam sobie kanapy bez mięciutkich poduszek, a kącik wypoczynkowy bez odpowiednio dobranych lamp. Przejdźmy więc do tematu przewodniego tego wpisu – oświetlenia przestrzeni odpoczynkowej.

Lampa do tańca, różańca i…odpoczynku

Wielofunkcyjne, wielozadaniowe lampy można dostosować do wielu czynności. W jednej chwili lampa posłuży do intensywnej pracy, a w innej pomoże Ci się rozluźnić i odpocząć. Jak więc znaleźć idealne oświetlenie? Przede wszystkim zwróć uwagę, w co lampa została wyposażona i jakie dodatki ma. Opcja regulowania klosza, zwiększenie wysokości, ruchome ramię, opcja ściemniania. I to tylko część możliwości! Jednak nie znaczy to, że wystarczy zamontować jedną lampę i mieć święty spokój. Wcale nie. Oświetlenie główne lub centralne zawsze idzie w parze z dodatkowym. Dzięki temu we wnętrzu uda się stworzyć wyjątkowy klimat i równomiernie oświetlić przestrzeń.

Centralnym punktem w strefie wypoczynkowej jest kanapa. Tutaj dzieją się najbardziej ciekawe rzeczy w mieszkaniu – młodzież plotkuje, starzy oglądają telewizję, a dzieci bawią się. A może u was jest na odwrót? Ze względu na specyfikę strefy, warto pomyśleć o każdej grupie wiekowej i każdym rodzaju czynności. Nie obejdzie się bez lampy wiszącej nad stolikiem kawowym, która ma za zadanie równomiernie oświetlić strefę. Możemy również postawić na żyrandol lub lampę sufitową. Wszystko zależy od wielkości pokoju oraz możliwości wnętrza. W roli dodatkowego oświetlenia może wystąpić lampa podłogowa, stołowa oraz kinkiet. Im większą część wypoczynkową masz, tym więcej lamp ma się znaleźć w twoim salonie. Ważne, żeby one nie przeszkadzały w swobodnym poruszaniu się oraz było odpowiednio ustawione (lub zamontowane).

Pamiętaj, kącik wypoczynkowy to miejsce dla Ciebie i twojej rodziny. Musi on być odpowiednio wyposażony i oświetlony. I nie zapomnij o wygodnej kanapie oraz miękkich poduszkach dekoracyjnych.

Zobacz nasze propozycje na oświetlenie kącika wypoczynkowego:
Duet do wieczornego relaksu – lampa stołowa w duecie z podłogową

lampa podłogowa oraz stołowa do salonu

Oświetlenie kącika wypoczynkowego z jednej kolekcji Russell od Interiors – plafon i lampa ścienna

kinkiet oraz plafon z kolekcji Interiors

Dwie bliźniacze lampy stołowe do oświetlenia salonu

lampa stołowa do salonu

Dodatkowe oświetlenie salonu z pomocą kinkietów w nowoczesnym stylu

nowoczesne kinkiety w salonie

Do strefy wypoczynkowej najlepiej dobrać dwie jednakowe lampy

lampy podłogowe czarne do salonu

Dodaj komentarz