Jak z pomocą światła stworzyć przytulne wnętrze?

kinkiety do salonu - tak czy nie?
Kinkiety w salonie – tak czy nie?
Listopad 14, 2017
stylowe lampy do 300 złotych
Stylowa lampa do 300 złotych – jaką wybrać?
Listopad 29, 2017

Jak z pomocą światła stworzyć przytulne wnętrze?

jak urządzić ciepłe przytulne wnętrze?

Z przyjściem jesieni coraz więcej czasu spędzamy wewnątrz domu. Ze względu na zimno i deszczową pogodę wolimy oglądać filmy pod ciepłym kocykiem i spotykać się ze znajomymi i rodziną, zapraszając wszystkich do swojego mieszkania. Kilka łatwych trików oświetleniowych sprawi, że twoje mieszkanie będzie wyglądało bardziej przytulnie i komfortowo.

Zmieniamy wnętrze z zimnego na ciepłe

Gdy wchodzisz do pokoju, w którym na ścianach króluje biel, szarość lub błękit, zaczyna Ci się wydawać, że nie jest ono szczególnie ciepłe i przytulne. Minimalistyczne wnętrza, tak popularne z projektowaniu przestrzeni prywatnych, również wyglądają na chłodne. Pozbawione one dodatków i akcesoriów, które przyczyniają się do słonecznego letniego klimatu w mieszkaniu. Gdy zależy Ci na wnętrzu, które w zimie będzie wyglądało na bardziej ciepłe i przytulne, zdecyduj się na przemalowanie ścian. Ciepłe barwy sprawdzają się w sypialni, salonie, przedpokoju oraz jadalni. Wybierz nasycone lub subtelne odcienie. Blade kolory w beżach i pastelach stworzą spokojny, przyjemny dla oka klimat. Z nasyconymi pomarańczą, brązem oraz żółcią należy obchodzić się ostrożnie. Ściany w tych kolorach mogą szybko wymęczyć twój wzrok, więc zdecyduj się wyłącznie na mocne dodatki, które staną się oryginalnymi akcentami twojego domu.

Lampy podane na ciepło

lampy o ciepłych kolorach i barwach

Wśród wielu dostępnych na rynku lamp można wybrać takie, które równie dobrze jak kolor ścian czy dodatków, przyczynią się do produkowania ciepła w twoim mieszkaniu lub domu. Przede wszystkim to lampy o ciepłych barwach kolorystycznych, opływowych kształtach oraz specjalnie dobranych żarówkach. Dzięki takiemu połączeniu, we wnętrzu może zrobić się naprawdę gorąco J.

Barwa światła – ciepła. Do wnętrza wybierz żarówki o ciepłej barwie światła. Takim światłem można stworzyć przytulny klimat w domu czy mieszkaniu. Żarówki o ciepłej barwie światła mają temperaturę barwową 2700-3500K i produkują światło, które jest przybliżone kolorem do żółtego. Lampy o ciepłej barwie światła pasują do pokoju dziennego, jadalni, sypialni, przedpokoju oraz korytarza.

Kolor lampy. Kolor wybranej przez Ciebie lampy ma znaczenie. Wybierz lampę w beżach, żółci, pomarańczy, złocie lub brązach. Drewniane dodatki w połączeniu z neutralnymi lub chłodnymi kolorami również potrafią ocieplić wnętrze. Wśród popularnych w 2017 roku ciepłych kolorów są złoty, miedziany oraz mosiężny.

Kształt lampy ma znaczenie. Opływowe, okrągłe lampy tworzą przytulny klimat we wnętrzu. Wybierz lampę w kształcie kuli, półkuli czy obły. Na topie wśród lamp wiszących i stołowych znalazła się kolekcja lamp Ball od Frandsen Lighting, którą znajdziesz na stronie ardant.pl.

Dodatki też się liczą – kominek, świeczki i ciepły koc

ciepły koc, kominek i grzaniec na chłodną zimę

Do zimy należy przygotować się dużo wcześniej. Zacznij od przeglądania na stronach internetowych gadżetów, dzięki którym udało by się przetrwać chłodną zimę. Nie wyobrażam jesieni bez ciepłego koca, w którym uwielbiam oglądać ulubione seriale. Przed oglądaniem zaparzam sobie ciepłą herbatkę z pokrojonym imbirem i delektuje się ciepłem, które dostaje się do każdego zakamarku mojego ciała. A jakie twoje sposoby na zimne wieczory?

 

 

Dodaj komentarz