Kinkiety – dobieramy odpowiednie lampy do każdego rodzaju wnętrz

nowoczesne lampy do salonu
Oświetlenie do salonu w stylu nowoczesnym
Maj 14, 2018
Lampa podłogowa – tworzy nastrój w Twoim domu
Czerwiec 29, 2018

Kinkiety – dobieramy odpowiednie lampy do każdego rodzaju wnętrz

nowoczesne kinkiety do jadalni

Bez kinkietów ciężko wyobrazić sobie oświetlenie w łazience lub w salonie. Przyzwyczailiśmy się do tego, że dwie małe lampki oświetlają lustro w trakcie wykonywania porannej lub wieczornej pielęgnacji. Bez nich kobiecy makijaż nie wyglądałby zbyt perfekcyjnie, a męskie golenie skutkowałoby licznymi zacięciami. Z kolei, w salonie dosyć często widzimy kinkiety zamontowane w strefie relaksu i odpoczynku. Najczęściej zamontowane one są przy kanapie lub fotelach, służą one za dodatkowe źródło światła, a jednocześnie oświetlają przestrzeń w trakcie wieczorów filmowych i romantycznych randek w domowym zaciszu. Tak naprawdę, kinkiety są uniwersalnym oświetleniem, które można zamontować w wielu pomieszczeniach. I o tym będzie dalej.

srebrne kinkiety w klasycznym stylu do przedpokoju

Kinkiety do przedpokoju. Często pozbawione naturalnego źródła światła wnętrze, potrzebuje dodatkowego oświetlenia. Lampy ścienne idealnie dopasują do małych i wąskich wnętrz, nie zajmując zbyt dużo miejsca i nie przeszkadzając w swobodnym poruszaniu się we wnętrzu. Najlepiej wybrać model o przysłoniętych, ale nie całkowicie schowanych żarówkach, by światło nie raziło wzroku, a zarazem odpowiednio oświetlało przestrzeń. Niezwykle elegancko będą wyglądały lampy ścienne z materiałowymi abażurami i ze szklanymi zdobieniami.

szklane kinkiety do łazienki

Łazienka i oświetlenie ścienne. Jak już wyżej pisaliśmy, bez kinkietów ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek łazienkę. Jednak nie chodzi tutaj wyłącznie o oświetlenie lustra. Kinkiet o mlecznym szkle to idealny wybór do oświetlenia przestrzeni przy wannie – do relaksujących kąpieli przy łagodnym świetle lub do dodatkowego oświetlenia szafek lub półek z kosmetykami. W takim wnętrzu sprawdzą się m.in. reflektorki o ruchomych kloszach, światło których można skierować w odpowiednim kierunku. Pamiętaj, by wybierać modele o wysokim stopniu IP, dostosowane do łazienkowych warunków.

dekoracyjne lampy ścienne do salonu w kolorze białym

Oświetlenie w salonie – dekoracyjna moc kinkietów. Dzięki urozmaiconym kształtom i stylom, lampy ścienne są oryginalną dekoracją do każdego rodzaju wnętrz. Takie oświetlenie może pełnić nie tylko dekoracyjną, ale też zadaniową funkcję. Zamontowane przy fotelu, oświetli przestrzeń w trakcie czytania ulubionej lektury. Do takich czynności przyda się lampa o ruchomym ramieniu z możliwością regulacji kata nachylenia światła. Wracając do dekoracyjnej funkcji kinkietów, jest wiele możliwości do dodatkowego oświetlenia salonu. Zaczynając od oświetlenia obrazów i zdjęć, po oświetlenie np. pustej ściany, na której można zamontować kilka ciekawych modeli lamp. Wszystko zależy od wyobraźni klienta i możliwości wnętrza.

biały kinkiet do sypialni

Sypialnia oświetlona kinkietami. Lampa ścienna w sypialni posłuży za alternatywę oświetlenia stołowego i sufitowego. Zamontowane przy łóżku kinkiety rozjaśnią przestrzeń w trakcie oglądania telewizji lub przy wieczornej lekturze. Najlepiej wybrać model ze skierowanym ku dołowi światłem, by nie razić oczu i przygotować ciało do snu. Taką lampę najlepiej dopasować do stylu, w którym została urządzona sypialnia. By ułatwić korzystanie z oświetlenia, warto dobrać model o zintegrowanym włączniku i funkcji ściemniania.

czarny kinkiet z regulowanym ramieniem do biura

Kinkiety do biura domowego. Jeżeli pracujesz w domu, w twoim biurze nie może zabraknąć oświetlenia dodatkowego, m.in. funkcjonalnych kinkietów. Takie lampy świetnie się nadają do oświetlenia biurka lub strefy wypoczynkowej. W zależności od wykonywanej funkcji, warto dobrać model o ruchomym ramieniu (do pracy przy komputerze) lub dekoracyjną lampę do dodatkowego oświetlenia wnętrza w trakcie służbowych rozmów.

Dodaj komentarz