Kinkiety w salonie – tak czy nie?

wnętrze w stylu skandynawskim
Piękne aranżacje w stylu skandynawskim
Listopad 11, 2017
jak urządzić ciepłe przytulne wnętrze?
Jak z pomocą światła stworzyć przytulne wnętrze?
Listopad 23, 2017

Kinkiety w salonie – tak czy nie?

kinkiety do salonu - tak czy nie?

Kinkiet służy jako piękna ozdoba do nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Mimo dekoracyjnej roli, sprawdza się również jako dodatkowe źródło światła w sypialni, salonie oraz przestronnym hallu. Wśród wielu modeli kinkietów, dostępnych na rynku internetowym, można znaleźć prawdziwe perełki do stylowych wnętrz.

Dobieramy światło do salonu

Oświetlenie twojego salonu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim to ilość naturalnego światła dziennego. Im lepiej oświetlony jest salon, tym mniej dodatkowych źródeł światła potrzebuje. Mając dobrze oświetlony salon za dnia, możesz zrezygnować z głównego źródła oświetlenia na korzyść dodatkowych lamp. Gdy masz duże wnętrze i małe okna, przede wszystkim musisz pamiętać o zamontowaniu dobrej lampy wiszącej. Do klasycznego salonu możesz wybrać elegancki żyrandol albo nowoczesną lampę o niespotykanym kształcie. Dodatkowo należy zadbać o poszczególne strefy zadaniowe. Ich zorganizowanie przede wszystkim zależy od tego, jakie czynności będziesz wykonywał w salonie. Do pracy możesz wybrać funkcjonalną lampę biurowa, do czytania książek – praktyczną lampę podłogową, a do delektowania się herbatą – oryginalną lampę stołową. Dodatkowo możesz uzupełnić wnętrze o stylowe kinkiety, które stworzą niepowtarzalną romantyczna atmosferę w twoim salonie.

Kinkiet ozdobą wnętrza

kinkiety do salonu nad komodę

Kinkiety to oryginalny dodatek do twojego wnętrza. Pełniący kiedyś rolę oświetlenia łazienkowego, w nowoczesnym domu posłuży za dobrą lampę w salonie, sypialni bądź przedpokoju. Klasyczny ozdobny kinkiet odnajdzie się we wnętrzu, gdzie nie ma opcji zamontowania lampy wiszącej lub podłogowej. Nie zajmuje dużo miejsca, a równie dobrze wykonuje wszystkie powierzone mu zadania. Gdy poszukujesz funkcjonalnej lampy ściennej do domowego biura, wybierz kinkiet z ruchomym ramieniem lub kloszem. Taka lampa ułatwi wykonanie różnego rodzaju czynności, za każdym razem idealnie dostosowując się do twoich wymagań. Co więcej, wcale nie zajmuje miejsca na biurku, więc możesz urządzić go jak tylko będziesz chciał. Możesz nawet kupić sobie duży stołowy kalendarz, w którym zaplanujesz wszystkie spotkania.

Kinkiet w salonie – do czytania czy w roli ozdoby?

kinkiet do oświetlenia kanapy

W salonie należy zadbać nie tylko o główne źródło światła, ale i dodatkowe. Stylowe kinkiety ozdobią przestrzeń wokół kanapy lub oświetlą ulubiony obraz. Dobierz idealną opcję do twojego salonu – klasyczne kinkiety w złocie lub srebrze do eleganckich wnętrz lub minimalistyczne kinkiety do nowoczesnych, funkcjonalnych stylizacji. Do aranżacji w stylu glamour, modern classic oraz art deco wybierz oświetlenie, zdobione przepięknymi kryształami, które stworzą niepowtarzalne refleksy świetlne we wnętrzu.

Kinkiety można zamontować w każdym miejscu – przy kanapie, krześle, nad komodą lub w towarzystwie pięknego obrazu oraz eleganckiego lustra. Lampa ze skierowanym ku górze światłem optycznie powiększy przestrzeń, a otwarte ku dołu klosze przyczynią się do przytulnego klimatu we wnętrzu. Do różnych czynności (praca, czytanie, haftowanie) wybierz kinkiet z możliwością regulowania klosza, dzięki czemu idealnie dopasujesz go do swoich potrzeb. Kinkiety ozdobne musza dopełniać przedmiot, ale nie przytłaczać go. Do tej roli posłużą małe, dekoracyjne lampy.

Dodaj komentarz