Kuchnia na nowo – trendy na 2018 rok

wnętrze w stylu nowojorskim
New York style chyli pokój w stylu nowojorskim
Luty 3, 2018
oświetlamy kącik wypoczynkowy w salonie
It’s a coffee time! Oświetlamy przestrzeń do odpoczynku
Luty 12, 2018

Kuchnia na nowo – trendy na 2018 rok

trendy oświetleniowe 2018 roku

Planujesz w 2018 mały remont? A może zdecydowałeś się na przemeblowanie kuchni? Zobacz, jakie trendy będą rządzić w 2018 roku. Wczesne planowanie pozwoli nie tylko oszczędzić pieniądze, ale i pomoże ustalić kalendarz wszystkich zmian, dzięki czemu nie będziesz się śpieszył i denerwował w trakcie remontu. Pamiętaj, że pod koniec roku większość firm proponuje rabaty swoim klientom i obniża ceny produktów, więc możesz znaleźć prawdziwą perełkę w dostępnej cenie.

Kuchnia z 2018 roku, jak i ta z poprzedniego będzie zmierzała ku minimalizmowi i nowoczesnym trendom. Będą liczyć się przestronne wnętrza, funkcjonalne meble i oryginalne rozwiązania dekoracyjne. Należy też pamiętać o odpowiednim oświetleniu, które jest nie tylko częścią aranżacji, ale też ma wpływ na nasze samopoczucie i humor.

  1. Więcej światła

Światło w kuchni nowoczesnej to niezbędny element, który się przekłada na ogólny klimat we wnętrzu. Im więcej światła, tym bardziej radosna atmosfera panuje w mieszkaniu. Dzięki temu porannym śniadaniom będzie towarzyszył uśmiech, a w trakcie wieczornych kolacji usłyszymy za drzwiami radosny dziecięcy śmiech. Wieczorem zadbaj o dobre oświetlenie – https://ardant.pl/lampy-wiszace/ , żyrandol lub oryginalny plafon. Wybieraj lampy minimalistyczne, odpowiadające nowoczesnym trendom oraz energooszczędne rozwiązania.

  1. Otwarte półki

Porządek w kuchni musi być, ale to wcale nie znaczy, że wszystko musisz schować do dużych, pojemnych szafek. Jednym z trendów 2018 roku jest otwarta półka w kuchni.  Możesz pomieścić na niej wszystkie słoiczki lub ulubione przyprawy albo postawić ulubione kubki. Możesz też wybrać opcję z otwartymi górnymi szafkami lub przezroczystym szkłem.

  1. Nie zapomnij o szczegółach

Nie wiem jak w Twoim domu, ale u mnie kuchnia zawsze była pominięta pod względem różnego rodzaju ozdób. Do salonu wybieraliśmy ozdobne wazony i pachnące świeczki, w sypialni na półkach gościły kolorowe zdjęcia z wyjazdów, a w gabinecie było wiele różnych drobiazgów biurowych. W przeciwieństwie do kuchni sprzed kilku lat, kuchnia z 2018 roku będzie minimalistyczna, ale nie pozbawiona różnego rodzaju dekoracji. Nie obejdzie się bez kolorowych płytek w marokańskie ornamenty, wiklinowych koszyczków na przechowywanie drobiazgów czy dużego kwiatka postawionego przy oknie. Nie musisz się ograniczać tylko do wymienionych w artykule propozycji, zawsze możesz wymyślić coś nowego i oryginalnego. A gdy stworzysz coś swoimi rękami, wartość sentymentalna tej ozdoby wzrośnie kilka razy.

  1. Kolory stonowane

Mocne i zbyt intensywne kolory zamień na stonowane barwy albo tradycyjną biel. Jasne wnętrza będą wyglądały na bardziej przestronne, dzięki czemu optycznie powiększysz nawet małą kuchnię. Jeżeli jednak wolisz kontrasty i mocne akcenty, połącz podstawowy neutralny kolor z rzucającymi się w oczy dodatkami – zielenią, grafitem lub czernią.

  1. Styl na 2018 rok

Stylem roku 2018 jest industrialny. Warto więc postawić na stalowe dodatki i intensywne akcenty. Do industrialnej kuchni jak najbardziej dopasują ceglane kafelki, drewniane deski oraz minimalistyczne lampy o metalowym wykończeniu. Doskonale dobrane dodatki pozwolą stworzyć oryginalne wnętrze, w którym będzie się chciało spędzać więcej czasu.

Zainspiruj się razem z nami:

urządzenie kuchni zgodnie z trendami 2018 roku

Dodaj komentarz