Lampa podłogowa – tworzy nastrój w Twoim domu

nowoczesne kinkiety do jadalni
Kinkiety – dobieramy odpowiednie lampy do każdego rodzaju wnętrz
Czerwiec 11, 2018

Lampa podłogowa – tworzy nastrój w Twoim domu

Lampa podłogowa to źródło dodatkowego światła w pomieszczeniu. Najczęściej ustawiana przy kanapie, by dodatkowo oświetlić przestrzeń. Tego rodzaju oświetlenie przede wszystkim wyróżnia się ciekawym designem, a ze względu na pokaźny rozmiar ciężko nie zwrócić na niego swoją uwagę. Kiedyś wyłącznie klasyczne, w nasze dni nowoczesne i futurystyczne, stworzą wyjątkowy klimat w Twoim domu.

Lampa podłogowa – gdzie postawić?

Lampa podłogowa to oświetlenie, które wymaga wolnej przestrzeni. Szczególnie to dotyczy lamp o masywnych podstawach i łukowatych modeli, które raczej nie zmieszczą się w niedużym mieszkaniu. Im więcej wolnego miejsca, tym lepiej wyeksponujemy model i uczynimy go reprezentacyjnym dodatkiem w salonie lub jadalni. By lampa służyła nie tylko designem, ale też funkcjonalnością, postaw ją przy strefie relaksu lub pracy. Skupione światło oświetli twoje biurko, a rozproszone wpłynie na tworzenie wyjątkowej atmosfery. Lampa podłogowa to równie dobry wynalazek do oświetlenia kącika do czytania. Dzięki specjalnie dostosowanemu modelowi, idealnie oświetlisz przestrzeń w trakcie czytania ulubionej książki. A jeżeli jednak wolisz telewizję, gry planszowe lub zabawę z konsolą, umieść lampę podłogową przy kanapie. Przejdźmy powoli do sypialni. Tutaj masz dwie opcji do wyboru: wspomniany wcześniej kącik do czytania lub lampa podłogowa w roli nocnego oświetlenia. Wygląda niezwykle oryginalnie, a zarazem odpowiednio oświetla przestrzeń przy łóżku. W sypialni dziecięcej też można postawić na lampę podłogową, ale wolimy uprzedzić – gdy dziecko zacznie samodzielnie poruszać się do pokoju, na jakiś czas warto wynieść lampę do innego pokoju. Większość tych modeli jest niezwykle stabilna, ale lepiej nie ryzykować. Natomiast lampa stołowa w pokoju nastolatka to must have, który ma się znaleźć na liście zakupów. W kuchni lampa stołowa raczej nie sprawdzi się, natomiast w jadalni stworzy romantyczny klimat do wspólnych kolacji, kiedy dzieciaki wyjadą na wakacje do babci. No i ostatnie miejsce, gdzie może znaleźć się lampa stojąca – to przestronny hall, często nie do końca zagospodarowany. Lampę stołową można umieścić przy komodzie lub lustrze, dodatkowo oświetlając pomieszczenie bez okien.

Lampa podłogowa – mnóstwo stylów, jaki wybrać?

Lampę podłogową, zarówno jak i każdy inny dodatek należy wybierać według panującego w mieszkaniu stylu. Do klasycznie zaaranżowanej przestrzeni dopasują modele z materiałowymi i witrażowymi kloszami, umieszczonymi na masywnych podstawach z metalu i ceramiki. Takie lampy będą współgrały z masywnymi meblami i drewnianymi podłogami, a także akcesoriami z naturalnych kamieni i metalu. Jeżeli szukasz lampy podłogowej do wnętrza modern classic, wybierz lampę o jasnym, lekkim abażurze i cienkiej metalowej podstawie w kolorze srebrnym lub chromowanym. Taki model wygląda subtelnie, a zarazem elegancko. Do stylizacji skandynawskich dopasują lampy w kolorze białym z dodatkiem drewnianych detali w jasnych odcieniach. Jeżeli uwielbiasz niezwykle modele, postaw na oświetlenie w kształcie trójnoga oraz lampę podłogową, klosz której jest wykonany z ptasiego pierza.

Dodaj komentarz