Lampy LED są zdecydowanie lepsze niż te standardowe

żyrandol wiszacy z żarówkami
Żarówki energooszczędne- prawda, czy mit
Październik 12, 2017
oświetlenie salonu
Oświetlenie w domu, w pracy i w okół domu
Październik 12, 2017

Lampy LED są zdecydowanie lepsze niż te standardowe

oświetlenie led kinkiet

Lampy LED są zdecydowanie lepsze niż te standardowe

Lampy LED są coraz częściej wybieraną alternatywą zamiast standardowych lamp, opartych na zwykłych żarówkach. Nie ma się czemu dziwić, skoro technologia w tym zakresie stale brnie do przodu, nie ma co samemu pozostawać z tyłu. Lampy LED zresztą coraz częściej dostępne są w zwykłych, nie tylko specjalistycznych sklepach, co ułatwia nam podjęcie takiego, a nie innego wyboru. Co warte jest zaznaczenia, lampy LED pobierają o wiele mniej energii niż ich standardowe odpowiedniki. Przykładowo, lampy LED o mocy świetlnej tysiąca lumenów, pobierają tylko 11 watów, podczas gdy świecące z tą samą mocą żarówki tradycyjne aż 75 watów. Dodać należy, iż lampy LED są także o wiele bardziej wytrzymałe i są w stanie znieść nawet kilka tysięcy godzić świecenia, gdy w tym czasie standardowe żarówki przepaliły by się już wiele razy. Lampy LED są także odporne na wiele powtarzających się cykli włączania i wyłączania i nawet miganie nie powoduje skrócenia ich żywotności. Jak więc widać, lampy LED to świetne rozwiązanie dla każdego domu. Takie lampy LED oświetlą nie tylko pokój, ale dosłownie każde pomieszczenie w domu, w tym kuchnię, łazienkę, sypialnię czy pokój dla dziecka. Oczywiście trzeba pamiętać, by zamontować ich odpowiednią ilość. Są może trochę droższe niż standardowe, ale ta różnica się opłaca.

Lampy LED przyszłością oświetlenia

Lampy LED to najnowszy typ oświetlenia, który dopiero zdobywa sobie popularność wśród klientów i tym samym rynek. Pomimo że diody LED istnieją na rynku już długo, to dopiero niedawno ich rozwój i zaawansowanie technologiczne pozwoliło, aby wykonywać z nich lampy LED i wykorzystać je do oświetlenia mieszkań i przestrzeni publicznej.

W porównaniu do innych typów oświetlenia lampy LED mają kilka zalet, które dają im przewagę. Przede wszystkim lampy LED w porównaniu do żarówek, świetlówek i halogenów, bo to one są póki co najpopularniejsze, są dużo mniejszych rozmiarów. Dzięki temu, gabarytowo oświetlenie oparte na diodach jest mniejsze, lżejsze, a tym samym łatwiejsze do instalacji. Daje też oszczędności, jeśli chodzi o konstruowanie obudów, słupów czy innych konstrukcji nośnych. Mniejsze gabaryty sprawiają, że lampy LED można umieścić w miejscach, gdzie jest niewiele przestrzeni. W rezultacie lampy LED są też bardziej dyskretne i gustowne. Jednocześnie daje to możliwość konstruowania nietypowych i dizajnerskich kształtów. Nierzadko jest tak, że lampy LED stanowią nie tylko źródło światła, ale są ozdobą pomieszczenia czy przestrzeni publicznej. Jeśli chodzi o barwę światła, lampy LED mają tę przewagę, że można wybrać barwę w zależności od preferencji, charakteru wnętrza czy przeznaczenia światła. Jest już pewne, że z czasem oświetlenie ledowe wyprze pozostałe typy oświetlenia, a samo z czasem będzie jeszcze bardzie udoskonalane.

Solarne lampy ogrodowe w naszym królestwie

Ogród to ważne miejsce dla każdego z nas. W nim wypoczywamy, chłoniemy świeże powietrze i cieszymy się kwitnącymi kwiatami, rosnącymi krzewami i drzewami. Jeśli chcielibyśmy podkreślić estetykę naszego „zielonego miejsca”, warto nabyć solarne lampy ogrodowe. Dzięki nim ogród zostanie wieczorem oświetlony. Rozświetlą one bowiem ścieżki, oczka wodne, i wszystko inne, co znajduje się w naszym „zielonym królestwie”. Takie lampy są bardzo praktyczne i ekonomiczne. Jak ich sama nazwa wskazuje, pobierają w dzień energię ze słońca, którą magazynują w swoich akumulatorach. A wieczorem świecą światłem ledowym i roztaczają swój blask na cały ogród. Solarne lampy ogrodowe dostępne są w różnych barwach, i o różnych kształtach. Można kupić takie, które imitują kamienie lub mające kształt oczek wodnych, a nawet krasnali. Można je nabyć w różnych sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych po przystępnej cenie. Solarne lampy ogrodowe z pewnością zaakcentują wyjątkowość i piękno naszego ogrodu. Już dziś warto je mieć.

Dodaj komentarz