Montujemy lampy do łazienki

stylowe lampy do 300 złotych
Stylowa lampa do 300 złotych – jaką wybrać?
Listopad 29, 2017
jak urządzić stylowy salon
Wnętrze pełne blasku i światła – czyli jak urządzić stylowy salon
Grudzień 9, 2017

Montujemy lampy do łazienki

jakie lampy wybrać do łazienki?

Łazienka służy nie tylko do wykonania codziennych czynności pielęgnacyjnych, ale i do relaksujących chwil, na przykład w trakcie gorącej kąpieli. Nic tak nie rozluźnia po ciężkim dniu pracy, jak wypełnioną pachnącą pianą wanna z rozstawionymi dookoła świeczkami. Do wyjątkowego klimatu posłuży również przyjemna muzyka w półmroku. Jak tylko wyjdziesz z wanny, od razu poczujesz się lepiej, twoje zmęczenie też zniknie.

Jak uczynić wnętrze łazienki bezpiecznym?

W twojej łazience na pewno królują para i wilgoć, jak i w każdej innej. W mojej dzieje się dokładnie to samo J. Jak urządzić wnętrze łazienkowe, żeby było bezpieczne i przede wszystkim nic się nie działo ani z wykończeniem, ani z oświetleniem we wnętrzu?

–  Zadbaj o to, żeby twoje lampy miały odpowiedni stopień ochrony, który zabezpieczy je przed wilgocią i rozbryzgiwaniem wody w łazience. Im bliżej wanny, prysznica lub umywalki montujesz lampę, tym wyższy stopień ochrony musi ona posiadać. Wybieraj do łazienki oświetlenie, które ma na pakowaniu lub w opisie zaznaczone IP44. Do większych przestrzeni, gdzie woda nie dostanie się do oprawy, a para nie zaszkodzi, możemy wybrać lampy o stopniu ochrony IP20.

– Wybieraj materiały, odporne na wilgoć, wodę i przypadkowe uderzenia.  We wnętrzu łazienkowym nie obejdzie się bez parującej gorącej wody i osiadającej na meblach pary. Zadbaj o to, by szafka pod zlewem była wykończona specjalną folią lub innymi środkami zabezpieczającymi drewno i tworzywo sztuczne. Nie kupuj dodatków o surowym drewnie, gdyż postawione przy umywalce gadżety, szybko zużyją się i stracą na widoku. Szkło pod prysznicem musi być hartowane. Jest ono bardziej odporne na wysokie temperatury i uderzenia.

Zaopatrz się w wygodę. Dywanik antypoślizgowy, uchwyt przy wannie, niskie brodziki. Te drobiazgi nie tylko ułatwią twoją codzienną pielęgnację, ale i pomogą chronić się przed uderzeniami i upadkiem.

Montujemy lampy łazienkowe

Światło w łazience możemy podzielić na główne i dodatkowe (zadaniowe). Pierwsze ma za zadanie oświetlić całe wnętrze. Może to być lampa wisząca, żyrandol, światło punktowe lub taśmy LED, zamontowane na suficie. Należy pamiętać, że do łazienki będą pasować lampy o mocy 40-60W. Wybierz neutralną lub zimną barwę, która potrafi obudzić Ciebie rano i zmotywować do działań na cały dzień.

Zadaniem światła dodatkowego jest oświetlenie poszczególnych stref w twojej łazience. Takie lampy ułatwią Ci robienie makijażu bądź idealnie oświetlą twarz do golenia. Gdzie zamontować źródło światła dodatkowego:

– Przy lustrze – do komfortowego wykonywania codziennych czynności pielęgnacyjnych oraz strojenia się.

– Przy wannie – lekko przyciemnionym światłem można stworzyć odpowiedni do odpoczynku klimat, gdzie każda kąpiel stanie się niezwykle odprężająca i relaksująca.

Na suficie bądź podłodze – takie paski światła staną się ozdobą wnętrza i wizualnie powiększą pomieszczenie.

– Naświetlając półkę lub obraz – do tworzenia wyjątkowego klimatu i podkreślenia wartości estetycznych wybranego dodatku.

Do dodatkowych źródeł światła wybierz żarówki o mocy 15-40W. Przy lustrze umieść kinkiety o neutralnej (naturalnej) barwie światła, a pozostałe lampy – o ciepłej barwie.

Lampy łazienkowe do twojego domu:

lampy do łazienki - wiszące, plafony, kinkiety

Dodaj komentarz