Oświetlenie w domu, w pracy i w okół domu

oświetlenie led kinkiet
Lampy LED są zdecydowanie lepsze niż te standardowe
Październik 12, 2017
oświetlenie aranżacja
Oświetlenie wczoraj i dziś – kto myślał kiedyś o aranżacjach?
Październik 12, 2017

Oświetlenie w domu, w pracy i w okół domu

oświetlenie salonu

Oświetlenie wokół domu

Dzięki niemu dom nabiera urody, charakteru i jest bardziej bezpieczny.
Można oświetlić np. drogę do domu lub zaakcentować niektóry elementy domu, aby podkreślić jego stylistykę. Obecnie istnieje bardzo wiele możliwości oświetlenia domu. Kładziemy nacisk na oszczędność energii, dlatego proponujemy różne rozwiązania: od zasilania słonecznego do oświetlenia za pomocą świateł LED.
Oświetlenie zewnętrzne lub ogrodowe ma zastosowanie do prywatnych ogrodów oraz miejsc publicznych. Zwiększa bezpieczeństwo, poprawia wygląd danego miejsca w godzinach wieczornych, ułatwia rekreację i uprawianie sportu, czy organizowanie różnego rodzaju imprez.
Oświetlenie zewnętrzne nie jest nowym pomysłem. Jest znane już od czasów starożytnych. Najpierw wykorzystywano pochodnie, ogniska, świece, paliwo naftowe, a w końcu latarnie. W XIX wieku używano oświetlenia gazowego, a w XX wieku już elektrycznego.
Obecnie oświetlenie zewnętrzne pełni oprócz zwiększenia bezpieczeństwa i oświetlenia również funkcję dekoracyjną.

Dysponujemy bardzo szeroką ofertą systemów oświetlenia, sposobu ich przyłączania oraz źródeł światła:

  • Światła umieszczane w ziemi;
  • Lampy umieszczone w ścianach;
  • Światła kierunkowe, punktowe i reflektory szerokostrumieniowe
  • Kinkiety do montażu powierzchniowego
  • Światła skierowane w dół
  • Światła do montażu powierzchniowego

Idealne oświetlenie miejsca pracy

Prawidłowość oświetlenia podyktowana musi być funkcją, jaka przypada na pomieszczenie, które zamierzamy oświetlić. O ile jadalnia czy salon gościnny nie wymagają dużej ilości mocy oświetleniowej, mierzonej w Luxach, to sytuacja wygląda zdecydowanie odmiennie w pracowni czy biurze, czyli miejscach, gdzie nasza praca wzrokowa jest wytężona. Tam wymagania oświetleniowe są wyższe. Wartością podstawową jest natężenie oświetlenia na poziomie 1000 lx. Jakim więc sposobem zadbać o jak najlepsze warunki świetlne w miejscu pracy? Najlepszym oświetleniem miejsca pracy będą żarówki halogenowe, których światło działa pobudzająco na umysł. Ich większa wydajność w porównaniu z wypieranymi z rynku żarówkami tradycyjnymi oraz trwałość to kolejne atuty tego typu oświetlenia. Koniecznością w pracowni i prywatnym biurze jest także oświetlenie uzupełniające. Do tego celu wybrać najlepiej regulowane lampy stołowe z możliwością ściemniania. Zapewni nam to możliwość ustalenia natężenia światła do wymaganych potrzeb. Prywatne gabinety można oczywiście wyposażyć w niskowatowe oświetlenie LED, ale ze względu na niski stopień doświetlenia powierzchni przez diody, najlepiej, aby spełniały one funkcję oświetlenia dekoracyjnego lub akcentującego.

Oświetlenie w salonie

Wybór oświetlenia w salonie jest jedną z podstawowych decyzji jakie musimy podjąć, gdy remontujemy bądź urządzamy salon w naszym mieszkaniu albo domu. Początkowo ludzie zakładali zwykłe żyrandole, głównie dlatego, że innych możliwości nie było.

Obecnie częściej zamiast na żyrandole zwracamy naszą uwagę na oświetlenie halogenowe. Jednak jest jeszcze jedna możliwość. Mianowicie oświetlenie led. Chociaż często spotkać można oprawkę halogenową z założoną żarówką led, to jednak warto zwrócić uwagę na moduły led. Jest to mało spotykane rozwiązanie jednak. Posiada natomiast kilka udogodnień którym warto się przyjrzeć. Jedną z podstawowych zalet oświetlenia za pomocą modułu led jest możliwość zmiany barwy światła jakim oświetlamy pomieszczenie. Dodatkową korzyścią jest niski pobór prądu przez takie oświetlenie.

Warto rozważyć takie rozwiązanie, gdy przykładowo chcemy podkreślić dane miejsce bądź element wystroju pomieszczenia. Oświetlenie led staje się coraz bardziej popularne, przy urządzaniu pomieszczeń codziennego użytku.

Dodaj komentarz