Róż we wnętrzach – z czym łączyć?

lampy do salonu w kolorze złotym
Lampy w kolorze złota – tak czy nie?
Grudzień 29, 2017
jak oświetlić dom?
Budujesz dom? Podpowiadamy jak go oświetlić
Styczeń 8, 2018

Róż we wnętrzach – z czym łączyć?

róż we wnętrzach

Współczesne aranżowanie wnętrz nieco się różni od tego, popularnego nawet na końcu zeszłego stulecia. Przestaliśmy wierzyć w stereotypy i adaptowaliśmy klasyczne trendy na nowoczesny manier. Zmieniliśmy swoje poglądy dotyczące kolorów i kształtów. Dotyczy to również i różu, dotychczas uznawanego za infantylny, dziecięcy kolor. Okazało się, że ten kolor pasuje do wielu stylizacji – nowoczesnych i klasycznych i potrafi orzeźwić oraz ożywić wnętrza.

Róż i…albo z jakim kolorem łączyć?

Róż to jest kolor dla osób romantycznych, lubiących marzyć i czytać bajki dla dorosłych. Nie ma nic złego, aby pozostać w brutalnym świecie pełnym infantylności i wiary w społeczeństwo. Co więcej, jest to ogromna zaleta, a nawet wyzwanie w dzisiejszych czasach. Łączenie różu z innymi kolorami i barwami jest przeciwnie proste i fascynujące, ponieważ w efekcie końcowym wychodzą niespotykane duety.

Z czym łączyć róż:

– z bielą

– z fioletem

– z szarością

– zielenią

– z błękitem

– z czernią.

Róż i biel to połączenie subtelności i niewinności. Taka kolorystyka to nie tylko rozwiązanie do pokoju dziecięcego, ale i stylowo urządzonego salonu czy sypialni. Róż można wybrać na główny kolor albo dodatkowy. Ważne, żeby jednak nie przesadzić i połączyć go na zasadzie 60% główny kolor, a 40% – dodatkowy i kontrastowy.

Róż i fiolet. Śmiały duet dla wszystkich, którzy uwielbiają mocne kolory we wnętrzach. Najlepiej wymieszać je z bielą czy beżem, a fiolet dodać jako pojedyncze akcenty kontrastowe. Wtedy stylizacja nabierze charakteru, ale zostanie złagodzona przez neutralny czy pastelowy kolor. Jest to dobry wybór do sypialni, ponieważ wybrana kolorystyka stworzy romantyczny klimat we wnętrzu.

Różowy i szary – stylowe połączenie kolorystyczne, gdzie kolory dopełniają się nawzajem. Róż potrafi ożywić wnętrze, a szarość stonować stylizację. Jest to dobra opcja do wnętrza nowoczesnego lub retro. Tę stylizację można uzupełnić o miękkie tkaniny i subtelne dodatki – idealne rozwiązanie do sypialni albo o proste kształty i minimalizm – do nowocześnie urządzonego salonu.

Róż i zieleń – niech przyjdzie wiosna! Ten duet przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią żywe kolory we wnętrzach. Dzięki połączeniu różu i zieleni możemy przywołać wiosnę do naszego domu. Zostanie ona na kolorowej ścianie i barwnym dywaniku. A całość możesz uzupełnić w żywe kwiaty, kupione w pobliskiej kwiaciarni. Róż i zieleń to idealne połączenie do pokoju dziecięcego, sypialni bądź łazienki. Jeżeli lubisz gotować w pełnej jaskrawych barw kuchni i inspirować się ożywionym wnętrzem, zastanów się nad kolorowymi szafkami lub ścianami.

Róż i błękit. Połączenie koloru nieba i płatków kwitnącej wiśni. Taka stylizacja to idealne rozwiązanie dla marzycieli i romantyków. Świetne się sprawdzi w pokoju niemowlęcym albo dziecięcym, ponieważ stonowane odcienie mają neutralny wpływ na humor małego dziecka oraz potrafią go uspokoić. Róż i błękit możemy wprowadzić do salonu albo pracowni. Ważne, żeby połączyć kolory z neutralną barwą i wybierać łagodne kolory.

Róż i czerń czyli mocny kontrast w aranżacjach. Taki duet przypadnie do gustu nielicznym osobom, ponieważ nie każdy zdecyduje się na tak ekscentryczne połączenie. Przewaga czerni z różowymi akcentami mówi – tutaj mieszka osoba o twardym charakterze. Róż i czerń zafascynują swoim minimalizmem, a przede wszystkim głębią koloru.

Różowe inspirację:

różowe lampy i inne ispiracje

Dodaj komentarz